Ekmek Dostlarının ilk ve tek buluşma noktası
Duyurular:
English Germany French Italian Spanish Russian Norway Japanese Chinese Simplified Dutch Portuguese Greek Arabic  
*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.
Ocak 17, 2018, 03:16:07 ÖS

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ekmek Sanatı'na logo seçimine katılın...  (Okunma Sayısı 18792 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
soberman
Soberman
Administrator
Hero Member
Çevrimdışı Çevrimdışı

Ekmek nimettir, lütfen israf etmeyelim.

« : Eylül 23, 2009, 02:17:29 ÖS »

Sevgili Ekmek Dostları,

Ekmek Sanatı olarak arkadaşlarımız bir Logo hazırlanması talebinde bulundular. Bu konuda bilgi ve yeteneği olan arkadaşlarımızın her türlü öneri ve yorumuna açık durumdayız. Ancak, bir başlangıç olması için Bayram öncesi hazırlanmış olan logolardan bir kaçı aşağıda görülmektedir.

Bu konuda yorumlarınıza samimi olarak ihtiyaç duyulmaktadır.

1 Nolu Logo

2 Nolu Logo

3 Nolu Logo

3-a Nolu Logo

4 Nolu Logo

5 Nolu Logo

6 Nolu Logo

7 Nolu Logo

8 Nolu Logo

9 Nolu Logo

10 Nolu Logo

11 Nolu Logo

12 Nolu Logo

13 Nolu Logo

14 Nolu Logo

15 Nolu Logo

16 Nolu Logo

17 Nolu Logo

18 Nolu Logo

19 Nolu Logo

20 Nolu Logo

21 Nolu Logo

22 Nolu Logo

23 Nolu Logo

23 - a Nolu Logo

24 Nolu Logo

25 Nolu Logo

26 Nolu Logo

27 Nolu Logo

28 Nolu Logo

29 Nolu Logo

30 Nolu Logo

31 Nolu Logo

32 Nolu Logo

33 Nolu Logo

34 Nolu Logo

35 Nolu Logo

Her tür öneri ve katkıya sonuna kadar açığız, yorumlarınızı ve desteklerinizi bekliyoruz...

Logolarda yer alan ekmeğimiz

« Son Düzenleme: Eylül 25, 2009, 01:50:54 ÖS Gönderen: soberman » Logged

http://www.ekmeksanati.com
Breville ve Stefania/Grilletta; Ekmek Dostları için el ele...
berdem
Full Member
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : Eylül 24, 2009, 12:26:02 ÖÖ »

Bence logoda istenilen özellikler;  amacını ifade etmesi ve çarpıcı olmasıdır. Ben üç numaralı logoyu beğendim. Bu sanatın eski mısırdan bugüne geldiğini ifade ediyor. Ayrıca paylaşımıda ifade ediyor. Bence anlamlı bir logo. Ekmek dostları platformu net okunmuyor.   Açık pembe iyi durmamış.Bu renk sitenin temel rengi olan buğday başağı rengi olamaz mı?  confuse Sanki bu logo font ve renkleri ile oynansa daha iyi şeyler çıkar diye düşünüyorum.
Kolay gelsin..

Delonghi EYM
Emin DEMİREL
Full Member
Çevrimdışı Çevrimdışı

Bir Başkadır Benim Memleketim...

« Yanıtla #2 : Eylül 24, 2009, 10:07:49 ÖS »

Merhaba;
Logo fikri harika   İleri de tişört de bastırabiliriz  :tamam:  mevcut logoları inceledim.. logo konusunda ki genel  düşüncem;  olabildiğince yalın olması, akılda kalıcılığı ve  amaca uygun bir şekilde olması gerektiğidir.   örneğin 23 nolu logo yu begendim lakin logodaki ekmek posta kutusuna benziyor, onun yerine hergün gördüğümüz ekmeklerin resimlerinden birisi olabilir.. ayrıca 10, 22, 25 numaralı logolardaki aşçı figürü çok net belli değil, işyerinden gösterdiğim bir çok arkadasım ilk bakışta acaba bir hayvan figürümü diye tereddüt etti.   logo konusu çok çok önemli çünki uzun yıllar boyunca kullanılacak... dolayısı ile secim yaparken bu zamanı, gecmiş zamanı düşündüğümüz gibi en az 50 yıl sonrasını da düşünürek karar verip ona göre logoya şekil verilmeli diye düşünüyorum.. ayrıca logo tasarımında ki çizim şekil renk yazı vs secimlerden önce logonun felsefesinin, anlamının tasvir ve betimlemesini yapıp buna göre bir logo oluşturulmasının  yerinde olacağını düşünüyorum... burada kullanılacak olan logo ekmeği bir sanat , bir nimet ve kutsal bir olgu olduğunuda  yeterince ifade edebilir olmalı...   logo seciminde sadelik ve yalınlıktan yanayım... bugun sececeğimiz logo ile birlikte kimbilir ileride  yılın belirli bir günü ekmek günü ilan edilebilir, belki bir şarkımız ortaya cıkabilir, yine her yıl ekmek dostlarının grup fotografı çekineceği bir gün belirlenebilir, festivaller, organizasyonlar düzenlenebilir.. bütün bunları düşünerek logomuzun oluşturulması yerinde olacaktır diye düşünüyorum.
« Son Düzenleme: Eylül 24, 2009, 10:31:24 ÖS Gönderen: gencadam » Logged

Çırak Ustayı Sollamazsa Sanat Ölür,  Hatalı Sollarsa Çırak Ölür..
kutahyaforum
Jr. Member
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : Eylül 25, 2009, 10:17:22 ÖÖ »

Logo oluşturulması arkadaşların da belirttiği üzere güzel bir fikir. Tüm logolar için emek harcanmış. Bana göre 19. ve 23. logolar daha ön planda. 23. logodaki renk tonlarında biraz oynama yapılırsa çok güzel sonuçlar alınabilir.
soberman
Soberman
Administrator
Hero Member
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : Eylül 25, 2009, 01:53:48 ÖS »

Arkadaşlar,

Kıymetli önerileriniz doğrultusunda 2 yeni güncelleme:

3-a Nolu Logo

23 - a Nolu Logo

berdem
Full Member
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : Eylül 27, 2009, 11:41:51 ÖS »

23-a nolu logoyu bende begendim. Sarı rengi biraz daha kızıla çalan bir ton verilebilir mi? Ayrıca "Ekmek dostlarının platformu" yazı fontu biraz küçük olmuş daha büyütülebilir mi? 3-a nolu logoda güzel olmuş. Elinize sağlık...

Delonghi EYM
Erdinc
Sr. Member
Çevrimdışı Çevrimdışı

"Deney herkesin hatalarına verdiği isimdir"O.Wilde

« Yanıtla #6 : Kasım 04, 2009, 02:14:35 ÖS »

23-a nolu logoyu bende begendim. Sarı rengi biraz daha kızıla çalan bir ton verilebilir mi? Ayrıca "Ekmek dostlarının platformu" yazı fontu biraz küçük olmuş daha büyütülebilir mi? 3-a nolu logoda güzel olmuş. Elinize sağlık...

23-a isabetli, bence biraz daha sade bile olabilir, mesela:

hatta logodaki 4 çizgi Un, Su, Maya ve Tuz'u, çevresel çizgi ise ekmeksanati.com'u temsil edebilir :)

selamlar

EYM: Breville ikon BBM600 & Severin 3986

Kim demiş, gül yaşar dikenin himayesinde?
Dikenin itibarı, ancak gül sayesinde!
soberman
Soberman
Administrator
Hero Member
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : Kasım 04, 2009, 02:29:47 ÖS »

hatta logodaki 4 çizgi Un, Su, Maya ve Tuz'u, çevresel çizgi ise ekmeksanati.com'u temsil edebilir :

Çok zekice. Neden olmasın?

narda8
Newbie
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

mavişim

« Yanıtla #8 : Kasım 09, 2009, 10:27:22 ÖÖ »

merhaba arkadaşlar ilginç bir  konuya girmişsiniz ben de görünce fikrimi belirteyim dedim.Öncelikle Mısırlıların ekmek sanatı konusundaki önemini vurgulayan logoları hemen eledim.Neden mi? Şöyleki eğer Mısıra gidip oraların kötü kokulu ekmeklerini yemek zorunda kalmışsanız bilirsiniz.benim favorilerim;
19 nolu logo ; ekmek yapmanın cidiiyetini belirtiyor bence.
26 nolu logo ; sanki ekmek gözümüzün bebeği demek istemiş sadece  yazı ekmeğin üzerini kaplamış gibi.yine de güzel.
Logo arayışınızda başarılar
berdem
Full Member
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : Kasım 09, 2009, 11:15:49 ÖÖ »

@Erdinc fikri güzel olmuş...
Bence bu logo yakışır... :) :) :)

Delonghi EYM
jeolog
Newbie
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : Kasım 10, 2009, 03:08:13 ÖS »

Selam,

Tasarım merakım nedeniyle logo seçim konusunu görünce balıklama daldım :). Bence 23 numara kesinlikle harika bir logo. Aslında ekmeği de güzel çizilmiş ancak hemen altındaki 23-a'nın ekmeği "ekmek sanatı" açısından daha anlamlı duruyor. Bu nedenle ben hızlıca bir füzyon yapmaya çalıştım, şimdi fırından çıktı tazecik ve çıtır çıtır yemek Belki beğenilir ...

Tefal 3001
soberman
Soberman
Administrator
Hero Member
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : Kasım 11, 2009, 12:34:46 ÖÖ »

İşinin ehli ve zevk sahibi arkadaşlar nasıl da belli oluyor. Hemen her öneri ve çizimden bunu rahatlıkla görebiliyoruz.  evet

Hatta diyorum, örnek logo konulup da arkadaşlarımın düşünce ve yetenekleri kısıtlanmasa imiş daha mı iyi olurdu diye ciddi ciddi düşünüyorum. 

@jeolog, sizinle biraz işimiz olacak gibi. 

jeolog
Newbie
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : Kasım 11, 2009, 03:03:20 ÖÖ »

Sayın Soberman, önerimi beğenmenize memnun oldum  yippi

Zamanım elverdiğince  :yawn: ve elimden geldiğince  yazi faydalı olmaya çalışmaktan memnun olurum.

Tefal 3001
kimyager81
Newbie
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : Kasım 15, 2009, 07:24:44 ÖÖ »

merhaba,
ben siteye yeni üye oldum ve logo konusunda bende küçük bir yorumda bulunmak istiyorum. ben 23 nolu logoyu daha çok beğendim. diğer logolarda kullanılan ekmek çok basit kalmış , 23 ve 24 nolu logolar sanki bütünü içinde barındırıyor.
teşekkürler
ayşegul
Newbie
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : Aralık 18, 2009, 02:49:37 ÖS »

Resimde yer alan ekmek şeklinin 1özelliği var mı yoksa farklı şekillerde olabilir mi vakit bulursam 1kaçtane yaparım .
mevcut olanlardan da 23 numara güzel gibi duruyor
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu! Dilber MC Theme by HarzeM
Hobiler