Ekmek Dostlarının ilk ve tek buluşma noktası
Duyurular:
English Germany French Italian Spanish Russian Norway Japanese Chinese Simplified Dutch Portuguese Greek Arabic  
*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.
Eylül 26, 2017, 04:02:55 ÖÖ

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Eym tavsiye ricası  (Okunma Sayısı 500 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
unrealist
Full Member
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : Temmuz 27, 2017, 02:11:47 ÖÖ »

Yaklaşık 1,5 yıl yoğun çalışma nedeniyle foruma çok uğrayamadım.
Haftada bir iki gün yaptığım ekmeği bile standarta bağlamış farklı ekmekler deneyecek zaman bulamıyordum.
Son zamanlarda arçelik k2715 in kazan ve sürekli kullandığım tariflerde bile karıştırma sorunu nedeniyle verimli ekmek yapamıyorum.

Arçelik K2715 zamana yenik düşmek üzere ve yavaştan yeni eym arayışına başladım.
Aslında genel amacım ekmek yapmak reçel, yoğurt, kek gibi farklı tatlar arayışında değilim. Genelde alış veriş sitelerinde çıkan eym ler şunlar.

Profilo PBM1000W 650W Ekmek Yapma Makinesi 749,00 TL
Moulinex Ekmek Yapma Makinesi Ow11013 399,98 TL
Fakir Pane Deluxe 10 Programlı Paslanmaz Çelik Ekmek Yapma Makinesi 415,00 TL
Tefal Pain Dore Ekmek Yapma Makinesi 547,00 TL
Arçelik K 2705 Zaman ve Program Ayarlı Ekmek Yapma Makinesi 786,00 TL

Soberman üstad pek bu konuda marka ismi vermek istemez sanırım :) Ama kullananlar ve tavsiyede bulunacak olanlara şimdiden teşekkür ederim.
Dediğim gibi amacım K2715 kullanırken ekmek sanatı tarifleri sayesinde yakaladığım ekmek kalitesine ulaşabileceğim beyaz ve esmer  / çeşnili ekmekler yapabileceğim bir eym.
unrealist
Full Member
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : Temmuz 28, 2017, 06:41:48 ÖÖ »

Son zamanlarda istediğim ekmeklerin çıkmaması eym ile mi yoksa sadece şüphelendiğim kazanla mı ilgili diye bugün çiftli kazanda ekmek denemesi yaptım.
Arçelik K2715 kullanan varsa deneyebilir.

http://ekmeksanati.info/index.php?topic=2954.0
soberman
Soberman
Administrator
Hero Member
Çevrimdışı Çevrimdışı

Ekmek nimettir, israf etmeyelim.

« Yanıtla #2 : Temmuz 28, 2017, 12:06:37 ÖS »

İkili kazanda yaptığınız uygulama çok başarılı. Dolayısı ile sıkıntı kazanda ya da kazan ile ilgili bir aksamda gibi duruyor.

EYM fiyatları almış başını gitmiş. Bir zamanlar 75-80 TL diye burun kıvırdığımız EYM'ler 700 TL civarına çıkmış görünüyor. Kısacası cihazlar değil de fiyatlar sınıf atlamış  .

EYM'ye şu an 300 TL'den fazla para vermeyin derim ben. 700 TL EYM alacağıma üzerine az daha koyar iyi bir ankastre ya da solo fırın alıp onu kullanırım. Elinizdeki Arçeliği onarmaya bakın. Bu arada illa değişiklik istiyorsanız internet üzerinden ciddi indirimleri takip edin ve bu şartlarda bir EYM bekleyin. Marka farkı sizi bağlamayacaktır çünkü iyi ekmeği yapmayı biliyorsunuz.

Not: listelediğiniz EYM'ler benim için hepsi aynı sınıf olduğundan ucuz olan hangisi ise onu almak lazım diye düşünürüm.

http://www.ekmeksanati.com
Breville ve KitchenAid/Siemens; Ekmek Dostları için el ele...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu! Dilber MC Theme by HarzeM
Hobiler