Ekmek Dostlarının ilk ve tek buluşma noktası
Duyurular:
English Germany French Italian Spanish Russian Norway Japanese Chinese Simplified Dutch Portuguese Greek Arabic  
*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.
Eylül 26, 2017, 07:38:44 ÖÖ

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: ölçüler-tarifler-yanlış uygulamalar :-(  (Okunma Sayısı 2510 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ucarharun
Newbie
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : Mayıs 19, 2014, 11:00:47 ÖÖ »

Bu işi daha önceleri yaparken ne birebir ölçü ne de bire bir tarif kullanmıyordum ve güzel ekmekler çıkıyordu. Ne zamanki işin içine girdim, tariflere ve ölçülere dikkat eder oldum, çok kötü ekmekler yapmaya başladım. Moralim bozuldu, resmen çöktüm. Bugün eski bildigim usul ekmek yaptım ve istediğim gibi oldu. Son yaptığım ekmekte (tarife uygun) hamur çok katı oldu. Herhalde böyledir diyerek pisirdim berbat oldu. Daha öncekinde de tam tersi çok cıvık oldu ona da böyledir herhalde dedim o da berbat oldu. Artık birebir ölçülere bağımlı kalmayacagım. Göz kararı. Umarım yanlış bir şey yapmıyorumdur.... Buraya layık pişirdigim ilk ekmeğimin fotograflarini paylaşacağım..
erhan beldan
Sr. Member
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : Mayıs 21, 2014, 04:12:43 ÖÖ »

canınızı sıkmayın bence. ekmek enteresan bir olay. un su maya üçlüsü atmosferi bırakın insanın haliyeti ruhiyesinden bile etkileniyor. bu nedenle malzemelerinizi sabit tutup deneyimlerinizi ekleyerek ekmek yapın bence. tarif okurken ve uygularken kim hangi marka malzemeyi ne kadar kullanmışa dikkat edin derim. malzemelerin de evlerimizde ne kadar sürede ve nasıl bir ortamda saklandığını da göz ardı etmeyin bence.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu! Dilber MC Theme by HarzeM
Hobiler