Ekmek Dostlarının ilk ve tek buluşma noktası
Duyurular:
English Germany French Italian Spanish Russian Norway Japanese Chinese Simplified Dutch Portuguese Greek Arabic  
*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.
Kasım 19, 2017, 10:32:36 ÖS

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ekmeğin Üstü Pişmiyor  (Okunma Sayısı 4162 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
peregrinus
Newbie
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : Mayıs 14, 2012, 02:24:37 ÖÖ »

Delonghi BDM1200S modeli ekmek yapma makinem var. Delonghi markasıyla ilgili forumda önceden açılan konu başlıklarına da inceledim; fakat sorunuma yanıt bulamadım.
Birçok tarif denememe rağman ekmeklerimin üstü pişmiyor. Ters çevirip makinenin fırın bölümüne atmam gerekiyor sonrasında. Bu da ekmeğin sertleşmesine sebep oluyor. Bu sorun, makineden mi (kullanıcıların bazıları makinenin kapağının tam kapanmadığından şikayetçiydi, benim makinemin kapağının tam kapanmadığını düşünüyorum) yoksa kullandığım malzeme veya malzeme ölçülerinden mi kaynaklanıyor olabilir?
Makinem daha yeni, eğer makine kaynaklı ise servise göndermeyi düşünüyorum.
soberman
Soberman
Administrator
Hero Member
Çevrimiçi Çevrimiçi

Ekmek nimettir, israf etmeyelim.

« Yanıtla #1 : Mayıs 14, 2012, 03:27:07 ÖÖ »

Aramıza hoş geldiniz.

Adetimiz olduğu üzere foruma her yeni katılan Ekmek Dostu gibi sizi de Tanışalım köşemizde yakından tanımak bizi çok mutlu edecektir.

Delonghi'niz hayırlı olsun. Çift bıçaklı modeli yeni gelen seriden. DeLonghi'nin tek bıçaklı serisinden biz şahsen her yönüyle memnun kalmıştık. Kümbetin pişmemesi doğrusu beni üzdü.

Sizden istirhamımız; uyguladığınız tarifi, programı ayrıca da ürünün net fotoğraflarını (doku da dahil) burada bize gösterebilirseniz bu rahatsızlığın kronik mi, yoksa geçici  mi olup olmadığı konusunda görüşebiliriz.

http://www.ekmeksanati.com
Breville ve KitchenAid/Siemens; Ekmek Dostları için el ele...
peregrinus
Newbie
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : Mayıs 18, 2012, 01:16:27 ÖÖ »

En kısa zamanda tarifi fotoğraflarla beraber paylaşacağım, inşallah sorunumu bu forum sayesinde çözerim.
Işıl
Newbie
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : Şubat 16, 2013, 08:49:09 ÖÖ »

Aynı makineden ben de aldım ve dün ilk denememi yaptım. Hayal kırıklığı! Sizde olduğu gibi bende de üstü bembeyaz kaldı. Muhtemelen üst camının büyüklüğünden kaynaklanıyor. Ama firma nasıl böyle bir üretim hatası yapabilir ki? Almadan önce güya araştırmıştım. Çok memnun olduğunu söyleyenler var. Siz sorununuzu çözebildiniz mi? 
soberman
Soberman
Administrator
Hero Member
Çevrimiçi Çevrimiçi

Ekmek nimettir, israf etmeyelim.

« Yanıtla #4 : Şubat 16, 2013, 10:24:24 ÖÖ »

Aynı makineden ben de aldım ve dün ilk denememi yaptım. Hayal kırıklığı! Sizde olduğu gibi bende de üstü bembeyaz kaldı. Muhtemelen üst camının büyüklüğünden kaynaklanıyor. Ama firma nasıl böyle bir üretim hatası yapabilir ki? Almadan önce güya araştırmıştım. Çok memnun olduğunu söyleyenler var. Siz sorununuzu çözebildiniz mi? 

Arkadaş ya sorununu hemen çözdü ya da ümidini kesti. O tarihten beri aramızda görünmedi  Undecided.

Hemen telaşa kapılmayın, şu an deneme için elime Moulinex XXL geçti ki üstleri hamur bırakmasıyla meşhurdur, şu an gayet güzel kızartıyor.

EYM'nize biraz zaman verin ayrıca daha yüksek ağırlığın en koyu renk kabuk ayarını yapmaya çalışın.

Malzeme konusunu zaten biliyorsunuzdur.

DeLonghi'den memnun kalacağınızı sanıyorum,  umuyorum.

http://www.ekmeksanati.com
Breville ve KitchenAid/Siemens; Ekmek Dostları için el ele...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu! Dilber MC Theme by HarzeM
Hobiler