Ekmek Dostlarının ilk ve tek buluşma noktası
Duyurular:
English Germany French Italian Spanish Russian Norway Japanese Chinese Simplified Dutch Portuguese Greek Arabic  
*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.
Kasım 18, 2017, 02:53:10 ÖÖ

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: çift bıçaklı ama...  (Okunma Sayısı 3300 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
wavybaby
Newbie
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : Ocak 07, 2011, 01:25:13 ÖÖ »

Merhabalar,

Aranıza yeni katıldım, internette bu konuda en kapsamlı oluşum olduğunu düşünüyorum.

EYM'mi yeni aldım, Essenso Inox modeli. Çift bıçaklı. Toplamda 3 ekmek yaptım. Önceden ne yiyormuşum bilmiyorum, hakikaten muhteşem üstü oldu.  Roll Eyes

Ama bir sorun var ki kafamı kurcalıyor yeni almış olmam sebebiyle de. Ekmeği çıkarırken ters çevirdiğimde bıçaklardan biri içeride kalıyor. Gömülü vaziyette. Çözüm olarak iyice ittiniz mi, saat yönünde çevirip tam olarak oturttunuz mu vb gibi şeyler sunabilirsiniz ama bilin ki hepsi mevcut. Ama ama hala içeri kalıyor ve kurşun çıkarır gibi ekmekten çıkarıyorum  :tamam:

Yorumlarınız neler? Şimdiden teşekkürler.
soberman
Soberman
Administrator
Hero Member
Çevrimdışı Çevrimdışı

Ekmek nimettir, israf etmeyelim.

« Yanıtla #1 : Ocak 07, 2011, 02:26:35 ÖÖ »

El kitapçıklarında bıçağın kazanda kalmaması için önceden hafifçe yağlanmasını önerir.  Roll Eyes

Sizin isteğiniz bıçakların kazanda mı kalması, yoksa ekmeğin altında dışarıya mı çıkması? 

Bir kaç uygulamadan sonra (şayet aşırı boşluk yoksa) bıçaklarınızın arası hamur dolup kazana yapışacağından kazanda kalacaklardır.  evet

Bu defa da size sıcak su doldurup kazandan dışarıya çıkarmanızı ve şaftları temizlemenizin daha uygun olacağını söyleyeceğiz. 

http://www.ekmeksanati.com
Breville ve KitchenAid/Siemens; Ekmek Dostları için el ele...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu! Dilber MC Theme by HarzeM
Hobiler