Ekmek Dostlarının ilk ve tek buluşma noktası
Duyurular:
English Germany French Italian Spanish Russian Norway Japanese Chinese Simplified Dutch Portuguese Greek Arabic  
*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.
Mart 22, 2018, 10:55:59 ÖÖ


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz


Kayıt - Gerekli Bilgiler
Kullanıcı adı seçin:
Sadece forumumuzda tanınmanız için kullanılacaktır. Kayıt olduktan sonra profilinizden görünen isminizi değiştirebilirsiniz.
E-Posta:
Buraya kullandığınız geçerli e-posta adresi girin
Şifrenizi seçin:
Şifreyi tekrarlayın:
Resim doğrulaması:
Resimde gösterilen harfleri giriniz
Resimde gösterilen harfleri giriniz
Saat kaçı gösteriyor?:
Kayıt için insan-robot ayırımı
Saat kaçı gösteriyor?
Lütfen zamanı 00:00 formatında giriniz
en yakın 5 dk tamamlayınız örn: 04:25
Her forumun standart kuralları mevcuttur ve olmalıdır da.

Ekmek ya da türevleri konusunu araştıran birinin söz konusu kuralları zaten kabul ettiğini ve hayatını belirli bir disipin altında sürdürdüğünü kabul ederek başlamak en tabii hakkımız olsa gerek.

Bunların haricinde;

Forum temelinin dayandığı üç ana unsurun:

     Samimiyet,

      Dostluk ve

      Bilgi

olduğu baştan vurgulanmıştır.

Tüm mesajlarımız bu üç ana unsur çerçevesinde değerlendirilecek, kaynağı belli olmayan ya da kendi zannımıza dayanan, kırıcı, rencide edici, alçak düşürücü ifadelerden kaçınılacaktır.

Forumda önceden ele alınmış konuların mükerrer olmaması, kaynağın üst seviye verimle kullanılabilmesi için öncelikle konu araştırılacak, önceden bir çözüm üretilmemiş ise konu öyle açılacaktır.

Diğer forumlarda görülen "şu kadar sayfayı okumak zor geldi, hangisini alayım" ın cevabı yine o zor gelen sayfaların okunması olduğundan, kısa, net ve hızlı sonuçlar için muhatabına mesaj atılması daha uygun olacaktır.

Anılan çerçeve dışında kalan mesajlar uyarı, şikayet ya da tespit edildiği takdirde doğrudan silinecektir. Forumda belirli bir kalite ve üslup seviyesi gözetilecektir.

Bilgi paylaşımı esnasında akademik davranılarak bilginin kaynağı doğrudan verilecek, kaynağı bilinemeyen ve özgün olmayan alıntılarda bu durum özellikle vurgulanacak, emeğe en yüksek seviyede saygı gösterilecektir.

Terbiyemiz ve Anadolu kültürümüz gereği kırıcı, incitici, temelsiz, küçük düşürücü ifade ve beyanlardan kaçınılacak, siyasi vb. polemiklere girilmeyecek, hoş görü ve samimiyet ilişkilerde ön plana çıkarılacaktır.

Forum atmosferinin adeta bir sohbet, istişare, eğitim ve muhabbet odası ortamında sürdürülmesi esastır.

Unutulmamalıdır ki, alelade bir forumda değil, belirli bir amaç doğrultusunda gönül birliği yapmış Ekmek Dostlarının arasında bulunmaktasınız.

*************************************************************

Forumumuz ticari amaç gütmeyen, bilgi paylaşımını karşılıksız ve bilabedel yaymayı hedefleyen bir sosyal paylaşım sitesi olduğundan alım, satım, kiralama vb. hizmetlere uygun altyapıya sahip değildir ve bu tür ilanlar yayımlayan kişiye haber vermeye gerek duyulmadan silinirler. İlan yayımlamakta ısrar edenler forumun kurallarını ihlalden uyarılmaksızın üyelikleri silinecektir.

Forumumuzda müstehcen yazılar yazmak müstehcen Resimler vermek yada Link vermek kesinlikle yasaktır aksini yapanların derhal yazı yazma yetkileri alınacaktır.

Forum katılımcıları yeni bir Konu Başlığı açmadan önce o Konunun Forumda mevcut olup olmadığını kontrol etmelidirler. Bunun için Forumun arama Özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı Tartışmaları içeren Konular açılamaz.

Yöneticiler her yazılan Mesajı göremeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir Mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere bildiriniz.

Mesaj yazarken büyük Harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız. Konu Başlıklarını Konunun içeriğini ifade eden şekilde seçmeniz gerekiyor. Konu ile alakalı olmayan Başlıklar silinebilir. Buna yapılan itirazlar göz önüne alınmaz.

Foruma yazılacak Konular ilgili Konu Başlıkları altına yazılmalıdır. Bu Özellikle Dikkat etmenizi rica ediyoruz.

Forumda yayımlanan fotoğraf veya resimlerde reklam amaçlı yazı, imza, su imzası bulunamaz. Sanatsal amaçlı çekilen fotoğraflarda fotoğrafı kapatmayacak şekilde kendinize mahsus adınızı belirten imzanın bulunmasında bir mahsur yoktur.

Üye olurken uygunsuz isim seçmek, imzalara Siyasi Amaçlı yazılar, Reklam yapmak yasaktır. Resim olarak kesinlikle açık yada Politika ilgili bir Resim olmamalı ve kesinlikle bir Partinin Simgesi olan Logolar kullanılmamalıdır. Aksi halde Üyeliğiniz silinebilir. !!!

Yöneticiler, yazılan Yazının Konusuyla ilgili olmayan bir Bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi, veya cevaplandırılması Yönetici yetkisindedir.

Forum Yönetimi tarafından, aynı Kişinin birden fazla Rumuz veya isimle, farklı Kişilermiş gibi aynı Konuda görüş belirttiğini tespit etmesi durumunda, Kişinin tüm Mesajları silinir ve Foruma girişi yasaklanır.Yine buna bağlı olarak aynı Kişinin birden fazla eMail Adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda foruma olan Üyeliği derhal silinir.

Forumun işleyiş ve Kuralları konusunda katılımcıları Bilgilendirmek Forumun veya Moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

Hiç bir Forum veya üye hakkında karalayıcı, küçük düşürücü, aşağılayıcı kelimeler kullanılamaz. Böyle bir yanılgıya düşen Üyelerin Üyelikleri hiç bir ihtar verilmeksizin derhal silinecektir!

Başka bir Üye için ağza alınmayacak Laflar yada aşağılayıcı Cümleler kullanan, yada her türlü Forumun huzurunu kaçırmak isteyen Kullanıcılar hakkında derhal 1. ihtar verilir, ayni hatayı ikinci defa yaptığında derhal Forumumuzdan uzaklaştırılır.

Forum Kurallarına uymayan Katılımcıların Foruma yazı yazması engellenecektir. Bu işlem ihtar verilmeden de yapılabilir.

Foruma Üye olan her Üye, Üyelik Kurallarını tamamen okumuş ve kabul etmiş sayılacağından, sonradan bilmiyordum yada görmedim gibi bir Beyanat kabul edilmez.

Ekmeksanati.info, Üye kaydını silme, üye mesajları silme, ve üyeleri forumdan uzaklaştırma hakkını saklı tutar.

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu! Dilber MC Theme by HarzeM
Hobiler